ДИСТРИБУЦІЯ
Ми забезпечуємо професійне дистрибуційне просування медичних препаратів і продуктів для здоров’я по всій території України, гарантуючи високі результати продажів.
МАРКЕТИНГ ТА ПРОСУВАННЯ
Ми надаємо виробникам повний спектр послуг з виведення на ринок і кваліфікованого маркетингового супроводу медичних препаратів і продуктів для здоров'я.
РЕЄСТРАЦІЯ ПРЕПАРАТІВ
Ми надаємо професійну підтримку виробникам у реєстрації лікарських засобів, виробів медичного призначення та продуктів для здоров'я, включаючи підготовку документації та її супровід в державних органах.
ЛОГІСТИКА
Ми пропонуємо комплексні логістичні послуги, що включають відповідальне зберігання, перевезення вантажів, оформлення документації та митний супровід «під ключ».
КОНТРАКТНЕ ВИРОБНИЦТВО
Ми виготовляємо сучасні лікарські препарати і продукти для здоров'я, у тому числі, власної розробки, на високотехнологічних підприємствах лідерів світової фармацевтичної індустрії.

Вплив економічної кризи на складську логістику. Нові можливості для операторів ринку


Про реалії, тенденції та загальну ситуацію на ринку української логістики розповідає заступник керівника департаменту внутрішньої логістики Групи компаній «Фармпланета» Антон Довганін.

Ринок складської логістики за останній рік відзначився зростанням вільних площ, у т.ч. фармацевтичних складів, і відносно низьким рівнем активності. Оператори фармацевтичного ринку скорочують складські площі або ж закривають склади. Такі приміщення вже готові для розміщення фармацевтичної продукції, відповідають ліцензійним вимогам або вимагають мінімальних інвестицій, мають необхідне стелажне обладнання, складську техніку, оргтехніку та ін. При цьому ціна таких приміщень приваблива як для оренди, так і для покупки. Попит, в основному, формується великими торговельними компаніями і логістичними операторами. Традиційно найбільш привабливими є спеціалізовані склади з можливістю підтримки декількох температурних режимів. Однією з особливостей розвитку сьогоднішнього ринку складської логістики є реалізація проектів під конкретного замовника. Оскільки конкуренція на ринку чимала, є сенс боротися за клієнта і відповідати його запитам і очікуванням. Важливими моментами в попиті на складські приміщення в 2015 році є зручне місце розташування, клас складу і вартість оренди.

Відбилися на попиті й проблеми в країні. На жаль, можна відзначити певний спад попиту на оренду складських приміщень і нові склади відкривати не поспішають, хоча і заморозки цього процесу немає. На сьогоднішній день найбільш активними є оператори Київського та Львівського регіону. Найменша активність сьогодні на сході країни, де економічне життя практично завмерло на період АТО.

Ринок складського обладнання і техніки наразі є дорогим у зв'язку з прив'язкою вартості металу (в тому числі і вітчизняного) до валюти. Поставки складської техніки також оцінюються у валюті. У зв'язку з цим інвестиції в обладнання та техніку зараз є досить дорогими і повинні бути реалізовані виключно під потреб бізнесу, без заділу на подальший розвиток.

Ринок персоналу складської логістики демонструє зростання кількості претендентів при обмеженому попиті. Завдяки цьому компанії мають можливість підбору найкращих кадрів.

Хочеться відзначити, що час кризи це й час можливостей для сильних гравців ринку. Саме такою можливістю скористалася компанія «Фармпланета» і розширила свої логістичні потужності - буквально минулого місяця ми відкрили новий регіональний аптечний склад у Дніпропетровську площею більше 1200 м2.

Даний складський комплекс став вже 6-м у логістичній структурі компанії. Також склади знаходяться в Києві, Луцьку, Полтаві, Миколаєві та Львові. Відкриття сучасного складського комплексу - це розширення палітри логістичних послуг компанії на сході нашої країни. Ми орієнтовані на забезпечення якісного обслуговування клієнтів Донецької, Дніпропетровської та Запорізької областей по всіх каналах дистрибуції: аптечним мережам, лікувальним установам та страховим компаніям.

Зручне розташування, транспортна розв'язка, а також застосування сучасних технологій логістики, керованих власним програмним комплексом, дозволяють забезпечувати поставки товарів максимально оперативно при найкращому сервісі і скороченні накладних витрат на доставку. Ми не зупиняємося на досягнутому - в планах посилення позицій компанії в західному регіоні, де в поточному році планується відкриття сьомого складського комплексу.

За умови розміщення коментаря експерта посилання на сайт компанії «Фармпланета» обов'язкове.

×