ДИСТРИБУЦІЯ
Ми забезпечуємо професійне дистрибуційне просування медичних препаратів і продуктів для здоров’я по всій території України, гарантуючи високі результати продажів.
МАРКЕТИНГ ТА ПРОСУВАННЯ
Ми надаємо виробникам повний спектр послуг з виведення на ринок і кваліфікованого маркетингового супроводу медичних препаратів і продуктів для здоров'я.
РЕЄСТРАЦІЯ ПРЕПАРАТІВ
Ми надаємо професійну підтримку виробникам у реєстрації лікарських засобів, виробів медичного призначення та продуктів для здоров'я, включаючи підготовку документації та її супровід в державних органах.
ЛОГІСТИКА
Ми пропонуємо комплексні логістичні послуги, що включають відповідальне зберігання, перевезення вантажів, оформлення документації та митний супровід «під ключ».
КОНТРАКТНЕ ВИРОБНИЦТВО
Ми виготовляємо сучасні лікарські препарати і продукти для здоров'я, у тому числі, власної розробки, на високотехнологічних підприємствах лідерів світової фармацевтичної індустрії.

Імпортне vs вітчизняне. Що заважає налагодити випуск сировини для фармацевтичної промисловості в Україні


Владимир Семенов

Володимир Семенов, заступник директора фармкомпанії «Новалік-Фарм», кандидат медичних наук

Сьогодні виробництво сировини та субстанцій в Україні перебуває на початковому рівні і фармацевтична промисловість, переважно, використовує імпортні субстанції і сировину. Останнім часом низка вітчизняних підприємств налагодили виробництво деяких видів сировини і субстанцій, але вони, здебільшого, є традиційними для нашого ринку.

За великим рахунком, субстанцій фармацевтичного якості для виробництва сучасних ефективних препаратів, а також стандартизованих і концентрованих екстрактів для косметичних засобів і дієтичних добавок наразі в Україні з різних причин не виробляється. Тому для поповнення продуктового портфеля сучасними препаратами, практично всі фармпідприємства використовують імпортні активні фармацевтичні інгредієнти (АФІ) гарантованої якості, тобто зі стабільною концентрацією діючих речовин.

Чому хімічна промисловість в Україні не виготовляє АФІ і субстанції?

Як я вже сказав, в Україні виробляється, переважно, декілька ординарних, традиційних субстанцій. Так відбувається, зокрема, й тому, що в нинішніх умовах набагато вигідніше купувати субстанції в Китаї чи Індії, оскільки це може бути набагато дешевше, ніж інвестувати у випуск вітчизняної сировини. Технологічно виробляти в Україні сучасні субстанції цілком можливо - є наукова та промислова база, але в умовах глобалізації, коли відкрилися світові ринки, це стало не вигідно. Така ситуація характерна не тільки для України, але і для всього світу, оскільки у цій сфері склався такий собі розподіл праці.

Сьогодні, навіть не дивлячись на різке падіння гривні, пропозиція китайських заводів все одно залишається цілком конкурентною та привабливою, а збільшена ціна сировини просто закладається у вартість готового продукту. У той же час, більш відчутним виявився негативний вплив падіння національної валюти на імпорт сировини з Європи.

Крім того, вимоги для виробництва фармсубстанцій аналогічні вимогам, що пред'являються до виробництва готових фармацевтичних препаратів, оскільки інакше просто неможливо отримати субстанції фармацевтичної якості, тобто, високого ступеня очищення (хімічного і бактеріологічного) зі стабільним складом на весь термін зберігання. І, звичайно, для виробництва субстанцій із сучасними молекулами потрібне використання нових технологій і сучасного та недешевого обладнання, що сьогодні також стає проблематичним.

Є перспективи розвитку виробництва АФІ в Україні?

За останні 20 років в Україні не було зареєстровано жодного оригінального препарату (нової молекули). Відповідно, ми не виробляємо сьогодні ані оригінальних субстанцій, ані навіть субстанцій для випуску більшості сучасних препаратів-генериків.

Можливо, що цей напрямок і отримає свій розвиток – деякі фармацевтичні компаній вже освоюють виробництво АФІ відповідно до світових стандартів і знаходять можливості інвестувати. Думаю, що великі виробники вже готові до того, щоб запустити виробництво основних субстанцій, але всі вони будуть ретельно рахувати, наскільки рентабельним буде таке виробництво і для яких препаратів воно найбільш вигідно.

При цьому виробництво в Україні низки традиційних субстанцій, які можна виробляти в промислових масштабах, може розвиватися досить швидко. А щоб налагодити синтез нових молекул, навіть тих, що вийшли з-під патентного захисту, потрібні нові технології і великі інвестиції.

У будь-якому випадку, ми живемо в умовах глобального розподілу праці: є компанії - розробники нових молекул і способів їх отримання, є фірми, що спеціалізуються на виробництві субстанцій, сировини та упаковки і є фармацевтичні заводи - виробники готових лікарських форм. З урахуванням цих обставин, самостійно працювати на всіх етапах фармацевтичного виробництва стає не вигідно і не ефективно.

До того ж, у кризовий період інвестиції, у тому числі у виробництво субстанцій в Україні, мають високий рівень ризику, тому сьогодні субстанції надійніше і дешевше привезти. А у перспективі виробництво сучасних субстанцій в Україні, наприклад, у співпраці зі світовими лідерами галузі, могли б запустити багато вітчизняних підприємств хімічної або хіміко-фармацевтичної промисловості.

Детальніше за посиланням: ua1.com.ua

×